Ubezpieczenie młodego piłkarza. Jak świadomie wybrać i zabezpieczyć zdrowie młodego sportowca?

Uprawianie sportu zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem, a piłka nożna należy niewątpliwie do jednej z najbardziej kontaktowych i urazowych dyscyplin. Jednocześnie cieszy się wielkim zainteresowaniem, nawet wśród najmłodszych. Zielona murawa boiska dla wielu chłopców jest symbolem ogromnych możliwości, kariery, sławy i dużych pieniędzy.

Jak świadomie wybrać i zabezpieczyć zdrowie sportowca?

Dziecko osiągające sukcesy to dla rodziców powód do dumy, ale także spora odpowiedzialność. Kontuzje zdarzają się bowiem także u młodych graczy, którzy nie są jeszcze wyczuleni na niebezpieczne sytuacje. W razie wypadku, nawet niewielkiego będzie z pewnością potrzebna pomoc medyczna, a jak wiadomo, kolejki do specjalistów nie należą w Polsce do najkrótszych.

Proponuję, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o odpowiednie ubezpieczenie naszych młodych sportowców.
Wykupując indywidualne ubezpieczenie NNW dziecka w najwyższym wariancie ze składką roczną 157,50 zł łączymy ubezpieczenie szkolne i sportowe ze względu na wysokie sumy ubezpieczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wariantu?

Na cenę polisy wpływają głównie sumy ubezpieczenia, które decydują o wysokości odszkodowania. Nie warto decydować się na najtańszy pakiet, ponieważ może on nie spełnić oczekiwań, tym bardziej, że składka za ubezpieczenie jest płatna raz na rok i mieści się w granicy kilkudziesięciu złotych, a jak już wyżej wspomniałem piłka nożna to niestety bardzo kontuzjogenny sport.

Najważniejsze świadczenia, które dotyczą młodego sportowca to;

  • uraz lub trwały uszczerbek na zdrowiu wskutek nieszczęśliwego wypadku,
  • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji,
  • zwrot kosztów zakupu środków pomocniczych (m.in. ortopedycznych).

Właśnie te trzy świadczenia powinny być najwyższe, a przy najdroższym wariancie poszkodowany może liczyć na 500 zł za 1% uszczerbku na zdrowiu, 7 500 zł z tytułu zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji oraz 10 000 zł z tytułu zwrotu kosztów zakupu środków pomocniczych (m.in. ortopedycznych, np. stabilizator na rękę/nogę).

Wypłata odszkodowania oraz koszty procesu leczenia. Dwa przykłady.

Przykład nr 1 – skręcenie stawu skokowego.

W trakcie treningu piłki nożnej dziecko zderzyło się z przeciwnikiem, w wyniku czego podczas upadku źle nastąpiło na prawy staw skokowy i doznało skręcenia. W takiej sytuacji mamy dwie możliwości. Wizyta na pogotowiu, gdzie mamy tzw. pierwsze rozpoznanie oraz najczęściej badanie RTG. Po takiej wizycie otrzymujemy skierowanie do poradni ortopedycznej lub zamiast udać się na SOR kierujemy się bezpośrednio prywatnie u ortopedy. W takiej sytuacji możemy ubiegać się o refundację za pierwszą wizytę lekarską. Generali zwraca jedynie koszty pierwszej wizyty lekarskiej, jeżeli pierwsza wizyta to SOR, a następnie udajemy się do ortopedy to koszty tych wizyt nie będą refundowane. Natomiast jeśli bezpośrednio po urazie udamy się prywatnie do lekarza ortopedy to pierwsza wizyta lekarska zostanie pokryta z ubezpieczenia.

Koszt pierwszej wizyty – 150 zł. Lekarz wystawił skierowanie i zalecił 10 zabiegów rehabilitacyjnych w celu przywrócenia do pełnej sprawności stawu skokowego sprzed urazu. Rehabilitacja przez NFZ? Miesiące oczekiwania…. Prywatnie 10 wizyt u dobrego rehabilitanta bądź placówce rehabilitacyjnej? Koszt jeden zabiegu 100 zł, 10 zabiegów = 1 000 zł. Druga wizyta u ortopedy – 150 zł, zakończenie leczenia. Podsumujmy:

Dwie wizyty u ortopedy 150 x 2 = 300 zł, (Generali zwraca jedynie koszty pierwszej wizyty lekarskiej, jeżeli pierwsza wizyta to SOR, a następnie udajemy się do ortopedy to koszty tych wizyt nie będą refundowane. Natomiast jeśli bezpośrednio po urazie udamy się prywatnie do lekarza ortopedy to pierwsza wizyta lekarska zostanie pokryta z ubezpieczenia.)

Rehabilitacja, 10 zabiegów x 100 zł = 1 000 zł,
Łączny koszt procesu leczenia = 1 300 zł,
Zwichnięcie stawu skokowego to wg tabeli trwałego uszczerbku 1% sumy ubezpieczenia. Przy najwyższym wariancie NNW dziecka, 1% trwałego uszczerbku wynosi 500 zł, więc na odszkodowanie składa się wypłata z tytułu trwałego uszczerbku oraz zwrot kosztów rehabilitacji. Odszkodowanie wynosi 500zł (1% trwałego uszczerbku) + 1 000 zł (rehabilitacja) = 1 500 zł.

Przykład nr 2 – pęknięcie łąkotki bocznej leczone operacyjnie.

Podczas meczu ligowego zawodnik zderzył się z przeciwnikiem w wyniku czego doszło do upadku podczas, którego nastąpiło pęknięcie łąkotki.

W tej sytuacji również czeka nas wizyta na pogotowiu, skierowanie do ortopedy, następnie rezonans, skierowanie na operację, długa i żmudna rehabilitacja zanim zawodnik dojdzie do pełnej sprawności.

Cały proces leczenia wygląda podobnie do wyżej opisanej historii ze skręconym stawem skokowym. Przyjmijmy następujące koszty:

Trzy wizyty u chirurga 150 zł x 3 = 450 zł, (Generali zwraca jedynie koszty pierwszej wizyty lekarskiej, jeżeli pierwsza wizyta to SOR, a następnie udajemy się do ortopedy to koszty tych wizyt nie będą refundowane. Natomiast jeśli bezpośrednio po urazie udamy się prywatnie do lekarza ortopedy to pierwsza wizyta lekarska zostanie pokryta z ubezpieczenia.)

Zabieg operacyjny – artroskopia kolana = 6 000 zł
Rehabilitacja, 15 zabiegów x 100 zł = 1 500 zł,
Zakup stabilizatora na kolano – 300 zł,
Łączny koszt procesu leczenia = 7 950 zł
Uszkodzenia aparatu więzadłowo-torebkowego – uszkodzenie łąkotki bocznej i/lub przyśrodkowej leczone operacyjne tabeli uszczerbku wynosi 3%. Przy najwyższym wariancie NNW dziecka, otrzyma za 1% uszczerbku 500 zł, więc odszkodowanie wynosi: 3% x 500 zł = 1 500 zł + 300 zł (zakup stabilizatora)+ zabieg operacyjny 6 000 zł + 1 500 (rehabilitacja) = 9 300 zł.

Powyższe sytuacje opisują cały proces leczenia, a to dopiero połowa drogi. Najistotniejszą rzeczą, która ma wpływ na wypłatę odszkodowania jest
DOKUMENTACJA . Wiele osób popełnia bardzo poważny błąd przy wypadku. Zgłaszają zdarzenie zaraz po zakończeniu leczenia bez weryfikacji dokumentów… W tej sytuacji idealnie sprawdza się powiedzenie “co nagle, to po diable…”. Z doświadczenia mogę śmiało stwierdzić, że klienci, którzy po wypadku dzwonią do mnie i pytają, gdzie się mają udać, jakie potrzebują dokumenty nigdy nie mają problemów z otrzymaniem odszkodowania!

Dokumentacja

Poprawna dokumentacja to podstawa przy zgłaszaniu wniosku o wypłatę roszczenia. Jakie dokumenty mam na myśli?

  • Karta informacyjna z pogotowia, wyniki badań, skierowanie do ortopedy/chirurga,
  • Historia choroby od ortopedy/chirurga, skierowanie na badanie, skierowanie na rehabilitację,
  • Faktury imienne z wizyt u ortopedy/chirurga z danymi rodzica oraz ubezpieczonego dziecka (jeżeli była to pierwsza wizyta bezpośrednio po wypadku),
  • Faktury imienne z badań diagnostycznych z danymi rodzica oraz ubezpieczonego dziecka,
  • Faktury imienne z przeprowadzonej rehabilitacji wraz z tzw. specyfikacją oraz z danymi rodzica i ubezpieczonego dziecka (daty, opis i cena wykonanych zabiegów)
  • Zaświadczenie o zakończeniu leczenia i rehabilitacji.

Trzeba zapamiętać jedno: im “bogatsza” historia choroby tym korzystniej dla Klienta. Agent podpowie, że czasami lepiej złożyć papiery po zakończeniu rehabilitacji, nawet jeśli minęło już 2 miesiące od wypadku. Jestem po to, aby poprowadzić Cię przez cały okres trwania leczenia. W końcu płacisz składkę za ubezpieczenie, aby właśnie w takich sytuacjach otrzymać wsparcie finansowe!

Za co ubezpieczyciel nie odpowiada?

Najistotniejsze wyłączenie odpowiedzialności dotyczące młodych sportowców to
urazy przeciążeniowe.

Uraz, którego zawodnik dozna musi być wynikiem następstwa nieszczęśliwego wypadku. W tej sytuacji posłużę się definicją z ogólnych warunków ubezpieczenia
„Nieszczęśliwy wypadek to przypadkowe zdarzenie, nagłe i gwałtowne, wywołane przyczyną zewnętrzną , niezależne od woli ani stanu zdrowia Ubezpieczonego lub odpowiednio rodzica Ubezpieczonego, które miało miejsce w okresie ochrony ubezpieczeniowej. Za nieszczęśliwy wypadek nie uważa się̨: omdlenia, zasłabnięcia, ataku epilepsji i innych chorób, nawet występujących nagle.”

Każdy uraz, którego zawodnika dozna w wyniku potknięcia, poślizgnięcia, upadku, zderzenia, uderzenia itd. jest klasyfikowany jako nieszczęśliwy wypadek. Natomiast jeśli do uraz dojdzie w wyniku np. przeskoku w stawie bez kontaktu przeciwnika i jego przyczyną będzie po prostu stan przeciążeniowy to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, ponieważ nie wystąpił czynnik zewnętrzny. Uraz przeciążeniowy klasyfikowany jest jako stan chorobowy występujący nagle, a wynikiem jego jest po prostu słabość organizmu.

Bezpieczeństwo Twojego dziecka i zakup ubezpieczenia!

Zapewnienie bezpieczeństwa swojemu dziecku to Twój najważniejszy obowiązek. W kwestii wyboru ubezpieczenia nie można pozwolić sobie na „przekładanie na później”, bo jak wiadomo przezorny ZAWSZE ubezpieczony. Każdy rodzic wie, że wyobraźnia i kreatywność dzieci jest nieprzewidywalna, dlatego też nietrudno o wypadek. I tylko ubezpieczenie NNW dla dziecka z bogatym zakresem może dać wsparcie finansowe w trudnych chwilach, o których rodzice nawet boją się pomyśleć.

Oferta ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży przygotowana przez Bezpieczny.pl to szeroki zakres i transparentne warunki ubezpieczenia i możliwość wyboru optymalnego wariantu z kilku dostępnych. Co ważne, ubezpieczenie działa zawsze i wszędzie tam, gdzie jest dziecko. W trakcie wakacji, ferii, zajęć pozaszkolnych i… w trakcie pandemii. Ponieważ jest ubezpieczeniem dziecka, a szkolnym tylko z nazwy i z przyzwyczajenia.

Zakup on-line to wypełnienie przyjaznego i intuicyjnego formularza zakupu, a polisa zostanie przekazana na wskazany podczas wypełniania formularza zakupu, adres e-mail.

Nic nie jest prostsze niż zapewnienie dziecku bezpieczeństwa wraz z Bezpieczny.pl.

W przypadku pytań co do zakresu zapraszam do kontaktu. Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem osobowym, a to oznacza, że można wykupić kilka polis w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych i otrzymać kilka świadczeń z każdej umowy przy tym samym zdarzeniu.

Pomogę świadomym rodzicom zadbać o bezpieczeństwo dzieci poprzez prezentację oferty dopasowanej do potrzeb i oczekiwań. W momencie wystąpienia szkody otrzymacie moją pomoc w zgłaszaniu zdarzenia, która jest niezbędna do otrzymania odszkodowania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top