ubezpieczenia grupowe

JAK DZIAŁAJĄ UBEZPIECZENIA GRUPOWE?

Ubezpieczenia grupowe to forma ubezpieczeń na życie, najczęściej oferowana jako benefit w zakładach pracy, firmach, spółkach, a nawet małych, rodzinnych działalnościach. Polega na zebraniu kilkunastu różnych świadczeń dotyczących życia i zdrowia Ubezpieczonego w pakiet, który charakteryzuje się szerokim zakresem, niską składką, ale też niższymi sumami ubezpieczenia niż polisy indywidualne.

Polisa grupowa jest zabezpieczeniem nie tylko dla pracowników, ale również bardzo pozytywną cechą firmy, która je posiada. Jest to benefit, który może służyć jako zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy, dając pracownikowi poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość ubezpieczenia członków rodziny w atrakcyjnej cenie.

W przeciwieństwie do grup otwartych, w grupówkach firmowych zazwyczaj jest jeden i ten sam pakiet dla całej firmy. Wyjątek może stanowić bardzo duża firma, w której towarzystwo ubezpieczeniowe dopuszcza istnienie np. 2-3 wariantów ubezpieczenia.

Kolejną charakterystyczną cechą tego ubezpieczenia jest możliwość jego zawarcia wyłącznie w firmach powyżej 3 osób. Wliczamy w to oczywiście właściciela, dlatego właściciel działalności z dwoma pracownikami z powodzeniem może zawrzeć taką polisę.

CO MOŻESZ UBEZPIECZYĆ?

Śmierć ubezpieczonego

Podstawowe świadczenie gwarantujące wypłatę środków dla rodziny w razie śmierci ubezpieczonego z przyczyn naturalnych, z powodu choroby lub wypadku.

Uszczerbek na zdrowiu

Świadczenie gwarantujące dodatkowe środki w razie wystąpienia uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku np. złamanie ręki, skręcenie kostki.

Poważne zachorowania

Świadczenie gwarantujące dodatkowe środki w razie wystąpienia jednej z chorób występującej w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Pobyt w szpitalu

Świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu w wyniku nagłego wypadku lub choroby.

Świadczenia rodzinne

Możliwość ubezpieczenia członków rodziny w tym samym zakresie.

Urodzenie dziecka

Dodatkowe świadczenie wypłacane w razie narodzenia potomka. W niektórych przypadkach wypłacane jest również w razie adopcji.

Śmierć rodzica / teścia

Dodatkowe świadczenie wypłacane w razie śmierci rodzica lub teścia.

Inne

Ubezpieczenie grupowe może być bardzo rozbudowane i zawierać nawet kilkadziesiąt świadczeń.

JAK POZNAĆ OFERTĘ?

Dla Twojej wygody udostępniłem kilka metod kontaktu, które pozwolą nam porozmawiać i poznać Twoje potrzeby, a następnie stworzyć najlepszą ochronę ubezpieczeniową.

1.

KONTAKT TELEFONICZNY LUB MAILOWY

+48 730 298 777

sebastian.radek@mbmi.pl

2.

FORMULARZ

Ubezpieczenie grupowe wymaga głębokiej analizy biznesu, dlatego skontaktuj się ze mną przez formularz i umów rozmowę lub spotkanie. 

3.

W BIURZE

Zapraszam do mojego biura na dobrą kawę i rozmowę o Twoich potrzebach.

Sebastian Radek Ubezpieczenia

ul. Plac Sienkiewicza 6, 42-700 Lubliniec

Scroll to Top