Branża sportowa

BRANŻA SPORTOWA

Sport i ubezpieczenia to moja pasja oraz styl życia. Od najmłodszych lat marzyłem o tym, aby zostać zawodowym piłkarzem. Niestety nie udało mi się wejść na najwyższy zawodowy poziom, lecz lata spędzone w wielu klubach, na różnym poziomie rozgrywkowym pozwoliły mi poznać od podszewki świat sportu zawodowego jak i amatorskiego. W oparciu o te doświadczenia wiem, że zawodnik w przypadku kontuzji najczęściej może liczyć jedynie na siebie. Ciężkie kontuzje i brak środków na leczenie oraz rehabilitację pokrzyżowały już niejedną świetnie zapowiadającą się karierę. W oparciu o ww. wiedzę postawiłem sobie za cel uświadomienie sportowców z wielu dyscyplin sportowych, że dobre ubezpieczenie jest wręcz koniecznością i nieodłącznym elementem uprawiania sportu. Dzięki współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi oraz dostępem do wielu specjalistycznych produktów, które znajdują się w ich ofercie przygotowałem dedykowane rozwiązania, które zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo w związku z uprawianiem wybranej dyscypliny sportu. Ponad 5-letnie doświadczenie i wiedza zdobyta przy obsłudze ubezpieczeń klubów sportowych, sportowców na poziomie zawodowym oraz amatorskim.
Aktywny uczeń
Zabezpiecz swój największy skarb – swoje dziecko! Aktywność fizyczna jest podstawą prawidłowego rozwoju organizmu dziecka. W dzisiejszych czasach prawie każde dziecko bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych takich jak: piłka nożna, koszykówka, pływanie czy gimnastyka. Wiedz, że nie każda polisa obejmuje takie zajęcia! Świadomość i znajomość warunków przy wyborze ubezpieczenia to podstawa! Przy współpracy ze spółką kapitałową Bezpieczny.pl Sp. z o.o. przygotowałem dla Twoich dzieci dedykowaną ofertę ubezpieczenia NNW. Ubezpieczenie jest całodobowe, chroni w szkole, na treningu, wakacjach oraz w życiu prywatnym. Ochroną z rozszerzeniem o wyczynowe uprawianie sportu są objęte osoby, które w dniu podpisania polisy nie ukończyły 20 roku życia. Aby zapoznać się z warunkami oraz kupić polisę należy wejść na stronę -> www.sebastianradek.pl

Sportowcy
Każdy sportowiec, zarówno amator jak i zawodowiec wie jak ważne jest dla niego zdrowie. Wie również, że w przypadku kontuzji jest wykluczony z gry na kilka dni, tygodni, miesięcy, a nawet może zakończyć karierę. W przypadku amatorów poważna kontuzja bardzo często uniemożliwia wykonywania obowiązków zawodowych co ma wpływ na wysokość wynagrodzenia jak również wiąże się z wysokimi kosztami leczenia lub rehabilitacji, ponieważ rzadko kiedy na amatorskim poziomie klub zapewnia odpowiednią opiekę medyczną. Uraz nogi, ręki, głowy czy kręgosłupa, tak naprawdę każdy z nich może popsuć plany na przyszłość. Dla zawodowców jak i amatorów mimo wszystko ciało jest naszym narzędziem pracy. Dlatego musisz się dobrze zabezpieczyć! Nie dziwi więc fakt, że Lewandowski ubezpieczył nogi na 330 milionów, a Messi na kwotę 550 mln euro (2,3 miliarda złotych!). Gwiazda Barcelony musi opłacać składkę w wysokości aż 300-400 tysięcy euro rocznie! Wydaje się to oczywiste, a jest to przecież zabezpieczenie w przypadku niezdolności do pracy. Oczywistym jest, że prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji u zawodowego sportowca jest większe, dlatego też składki i sumy ubezpieczenia są zdecydowanie wyższe. Jednak w przypadku sportowców amatorów czy też osób wykonujących na co dzień inne czynności zawodowe musimy zadbać o dobrą polisę ubezpieczeniową. A Ty posiadasz taką polisę? Jeżeli jeszcze nie to nie zwlekaj z decyzją o jej zakupie!

Trenerzy i Instruktorzy
Sport rozwija się błyskawicznym tempie, począwszy od nowinek szkoleniowych po technologiczne. Trenerzy coraz bardziej świadomie podchodzą do swojej pracy. Dbają nie tylko o swój warsztat trenerski, ale też o własną ochronę w postaci ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie OC dla instruktorów i trenerów zabezpiecza prowadzącego zajęcia od niespodziewanych zdarzeń. Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna osób objętych ubezpieczeniem za szkody na osobie (zdrowie zawodnika/ów) lub w mieniu powstałe z wypadków mających miejsce w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowe, wynikłe z uchybień w wykonywaniu czynności zawodowych nauczyciela, instruktora, trenera, wychowawcy, w tym:

  • odpowiedzialność cywilną deliktową i kontraktową,
  • szkody wyrządzone nieumyślnie, w skutek rażącego niedbalstwa,
  • koszty wynagrodzenia rzeczoznawców oraz niezbędne koszty obrony sądowej,

W skrócie; ubezpieczenie OC dla trenerów pokrywa koszty odszkodowań, rozpraw sądowych, orzeczników w sytuacji wyrządzenia szkody na zawodniku lub w mieniu. Szkoda ta wywołana może być niedopatrzeniem, uchybieniem podczas treningu lub wf-u, bądź przeoczeniem. Trenerze, pamiętaj, że spoczywa na Tobie wielka odpowiedzialność. Jeśli nie posiadasz ww. polisy to nie zwlekaj i ubezpiecz się!

Kluby sportowe
Klub sportowy to ogromna organizacja. Najczęściej zaczyna się od najmłodszych adeptów, którzy dopiero wchodzą w świat sportu, a kończy się na seniorach, którzy rywalizują na poziomie amatorskim bądź zawodowym. Budżety klubów najczęściej zależne są od dotacji, sponsorów oraz składek członkowskich. Zgodnie z art. 38 ustawy o sporcie każdy zawodnik w klubie zrzeszonym w związku sportowym, powinien być ubezpieczony.

  • Regulacje związane z ubezpieczeniem zawodników zawarte są w “Ustawie o sporcie”

Art. 38. 1. Zawodnik uczestniczący we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy oraz zawodnik kadry narodowej podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków w uprawianym sporcie. 2. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1, spoczywa na klubie sportowym będącym członkiem polskiego związku sportowego, a w przypadku zawodnika kadry narodowej – na polskim związku sportowym. O ile na poziomie zawodowym jest to normą, o tyle na amatorskich szczeblach nie wszyscy pamiętają o konieczności ubezpieczenia swoich zawodników, co często wiąże się z problemami finansowymi zawodnika, który odniesie poważną kontuzję, przez którą musi wyłożyć sporą sumę pieniędzy na koszty leczenia i rehabilitacji, a na dodatek nie może wykonywać czynności zawodowych. Prezesie, trenerze, działaczu – zadbaj o ubezpieczenie swoich zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków! Ubezpieczenie klubu sportowego to podstawa. Pomogę w doborze odpowiedniego ubezpieczenia. Przedstawię kilka wariantów, a Wy wybierzecie opcję najlepiej dopasowaną do Waszych możliwości i potrzeb.

Imprezy sportowe
Planujesz organizację dużej imprezy sportowej: meczu, turnieju, biegu czy eventu? A może Twój klub bierze udział w rozgrywkach ligowych, na które przychodzi kilkuset bądź kilka tysięcy kibiców? Pamiętaj o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Jako organizator jesteś odpowiedzialny za wszystkie sytuacje podczas imprezy, zarówno dobre jak i złe. Mecze ligowe, biegi, ogólnopolskie oraz międzynarodowe turnieje sportowe – nie ma eventu, którego nie ubezpieczę, a ubezpieczenie imprez sportowych to dla mnie czysta przyjemność!

Podróże
Podstawą każdej podróży MUSI być dobre ubezpieczenie. Zawody bądź zgrupowanie za granicą bez ubezpieczenia mogą skończyć się finansową katastrofą, która może spowodować długoletnie konsekwencje. Dla przykładu – transport samolotem sanitarnym to, w zależności od kontynentu, koszt od 10 tysięcy do nawet 100 tysięcy złotych. Główną zaletą tego ubezpieczenia jest pokrycie kosztów leczenia za granicą związanych z korzystaniem z opieki medycznej w wyniku choroby lub wypadku. Ubezpieczenie podróżne zapewni Ci ochronę przed skutkami NNW, utraty bagażu, odpowiedzialności cywilnej czy sprzętu sportowego.

Jak pracuję?

Jestem profesjonalistą, którego cechuje rzetelność, uczciwość, szacunek oraz innowacyjne podejście.
Jako cel stawiam sobie zapewnienie jak najwyższej jakości usług moim klientom.

1.

Skontaktuj
się ze mną!

+48 730 298 777
sebastian.radek@mbmi.pl

2.

Analiza Potrzeb
Klienta

Dzięki specjalizacji i doświadczeniu w poszczególnych branżach, każdy proces obsługi klienta rozpoczynam od analizy potrzeb i weryfikacji posiadanych produktów.

3.

Doradztwo

Przygotowanie spersonalizowanej oferty na podstawie informacji otrzymanych z analizy.

4.

Nawiązanie
współpracy

Zawarcie umowy z szczegółowym wyjaśnieniem zakresu oferty oraz bieżąca współpraca przy wszystkich Twoich polisach.

PARTNERZY

 

KONTAKT

 

Sebastian Radek

  +48 730 298 777      sebastian.radek@mbmi.pl

MBMI Group SP. Z O.O. SP. K.
ul. Plac Sienkiewicza 6, 42-700 Lubliniec
NIP: 575 189 54 31
Regon: 380202746