Większość z rodziców kojarzy ubezpieczenie dziecka jako dodatkową opłatę na komitet rodzicielski w szkole, czy przedszkolu. Świadomość zakresu ochrony bywa bardzo niska, a na dodatek w szkołach czy przedszkolach z góry narzucany jest tylko jeden wariant. Najwyższy czas, aby zmienić takie podejście! Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu potraktujesz zupełnie inaczej wybór ubezpieczenia dla swojego dziecka, w końcu to Ty zapewniasz mu bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci w żłobku, przedszkolu, szkole…

Ubezpieczenie NNW dziecka to po prostu zabezpieczenie finansowe życia codziennego przed następstwem nieszczęśliwych wypadków. Na zakres takiego ubezpieczenia składają się następujące świadczenia:

 • Śmierć wskutek wypadku komunikacyjnego,
 • Śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku, zawału serca lub udaru mózgu,
 • Trwały uszczerbek na zdrowiu (rany skóry, oparzenia II stopnia i wyższe, odmrożenia, złamania, skręcenia, zwichnięcia itd.),
 • Pobyt w szpitalu w skutek nieszczęśliwego wypadku,
 • Zwrot kosztów naprawy, wypożyczenia lub zakupu środków pomocniczych – następstwa nieszczęśliwego wypadku (np. gorsety, protez, kule, stabilizatory, aparaty ortopedyczne, słuchowe, wózki inwalidzkie),
 • Zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, w tym odbudowy zębów stałych – następstwa nieszczęśliwego wypadku,
 • Poważne zachorowanie,
 • Pobyt w szpitalu w skutek choroby,
 • Pobyt w szpitalu wskutek COVID-19 (nowość!),
 • Pobyt na OIOM wskutek COVID-19 (nowość!),
 • Ugryzienie przez kleszcza,
 • W zakresie wyczynowe uprawianie sportu m.in zajęcia szkolne, pozaszkolne: sporty walki, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, jazda konna, pływanie,
 • Śmierć rodzica Ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • Pomoc psychologiczna (nowość!),
 • Zwrot kosztów wycieczki szkolnej (nowość!).

Składka za takie ubezpieczenie wynosi od 34 zł do 152 zł za rok! Oczywiście im wyższą zapłacimy składkę tym wyższe sumy ubezpieczenia będą znajdować się przy poszczególnych świadczeniach. W żłobkach, przedszkolach czy szkołach zazwyczaj oferowany jest jeden wariant, a składka roczna waha się najczęściej od 20 zł do maksymalnie 40 zł, co ma przełożenie na sumy ubezpieczenia… A później rodzice są zbulwersowani wypłatą odszkodowania w kwocie 80 czy 100 zł za np. złamaną rękę!

Świadomy wybór!

Pamiętaj, że takie ubezpieczenia możesz zawrzeć indywidualnie, a następnie przedłożyć je w żłobku, przedszkolu czy szkole! Nikt nie zna Twojego Dziecka lepiej niż Ty sam. Wybór ubezpieczenia dla dzieci powinien być świadomy i w pełni przemyślany.

Podstawą dobrego ubezpieczenia jest skrupulatna analiza zakresu ubezpieczenia, ponieważ zdrowie i życie Twoich dzieci jest bezcenne. Niestety 9 na 10 klientów, z którymi mam okazję rozmawiać ubezpiecza swoje pociechy bez świadomości warunków.

A po co wykupujemy takie ubezpieczenie? W momencie wystąpienia choroby lub doznania urazu chcemy, aby dzieci były leczone u najlepszych specjalistów, co oczywiście wiąże się z kosztami wizyt lekarskich, badań lub zabiegów operacyjnych.

 

Wypłata odszkodowania oraz koszty procesu leczenia. Dwa przykłady…

Pierwszy scenariusz – skręcenie stawu skokowego.

Dziecko podczas treningu piłki nożnej zderzyło się z przeciwnikiem, w wyniku czego podczas upadku źle nastąpiło na prawy staw skokowy i doznało skręcenia. W takiej sytuacji standardowo udajemy się na pogotowie, gdzie mamy tzw. pierwsze rozpoznanie oraz najczęściej badanie RTG. Po takiej wizycie dostajemy skierowanie do poradni ortopedycznej. Dostać się do ortopedy przez NFZ? Pewnie każdy z Was miał okazję czekać na wizytę miesiąc, dwa i więcej, więc przyjmijmy, że idziemy prywatnie do dobrego ortopedy.

Koszt pierwszej wizyty – 150 zł. Lekarz wystawił skierowanie i zalecił 10 zabiegów rehabilitacyjnych w celu przywrócenia do pełnej sprawności stawu skokowego sprzed urazu. Rehabilitacja przez NFZ? Graniczy z cudem. Prywatnie 10 wizyt u dobrego rehabilitanta bądź placówce rehabilitacyjnej? Koszt jeden zabiegu 100 zł, 10 zabiegów = 1 000 zł. Druga wizyta u ortopedy – 150 zł, zakończenie leczenia. Podsumujmy:

 • Dwie wizyty u ortopedy 150 x 2 = 300 zł, (Generali zwraca jedynie koszty pierwszej wizyty lekarskiej, jeżeli pierwsza wizyta to SOR, a następnie udajemy się do ortopedy to koszty tych wizyt nie będą refundowane)
 • Rehabilitacja, 10 zabiegów x 100 zł = 1 000 zł,
 • Łączny koszt procesu leczenia = 1 300 zł,
 • Zwichnięcie stawu skokowego to wg tabeli trwałego uszczerbku 1% sumy ubezpieczenia. Teraz rozbija się o to na jaką sumę dziecko jest ubezpieczone ale przyjmijmy, że 1% trwałego uszczerbku wynosi 500 zł, więc na odszkodowanie składa się wypłata z tytułu trwałego uszczerbku oraz zwrot kosztów rehabilitacji. Odszkodowanie wynosi 500 zł (1% trwałego uszczerbku) + 1 000 zł (wizyty u ortopedy oraz rehabilitacja) = 1 500 zł.

Drugi scenariusz – złamanie kości przedramienia z przemieszczeniem.

Próba przejścia przez płot skończyła się niefortunny upadkiem… Dziecko złamało rękę. W tej sytuacji czeka nas ponowna wizyta na pogotowiu, gips, skierowanie do chirurga. Cały proces leczenia wygląda podobnie do wyżej opisanej historii ze skręconym stawem skokowym. Przyjmijmy następujące koszty:

 • Dwie wizyty u chirurga 150 zł x 2 = 300 zł, (Generali zwraca jedynie koszty pierwszej wizyty lekarskiej, jeżeli pierwsza wizyta to SOR, a następnie udajemy się do chirurga to koszty tych wizyt nie będą refundowane),
 • Rehabilitacja, 15 zabiegów x 100 zł = 1 500 zł,
 • Zakup ortezy na odciążenie złamanej ręki – 300 zł,
 • Złamanie kości przedramienia z przemieszczeniem to wg. tabeli uszczerbku 4%. Przyjmijmy ponownie, że dziecko za 1% uszczerbku otrzyma 500 zł, więc odszkodowanie wynosi: 4% x 500 zł = 2 000 zł + 300 zł (zakup ortezy) + 1 500 (wizyty u chirurga oraz rehabilitacja) = 3 800 zł.

Powyższe sytuacje opisują cały proces leczenia, to dopiero połowa drogi. Najistotniejszą rzeczą, która ma wpływ na wypłatę odszkodowania jest DOKUMENTACJA. Wiele osób popełnia bardzo poważny błąd przy wypadku. Zgłaszają zdarzenie zaraz po… W tej sytuacji idealnie sprawdza się powiedzenie “co nagle, to po diable…”. Z doświadczenia mogę śmiało stwierdzić, że klienci, którzy po wypadku dzwonią do mnie i pytają gdzie się mają udać, jakie potrzebują dokumenty nigdy nie mają problemów z otrzymaniem odszkodowania! Poprawna dokumentacja to podstawa przy zgłaszaniu wniosku o wypłatę odszkodowania. Jakie dokumenty mam na myśli?

 • Karta informacyjna z pogotowia, wyniki badań, skierowanie do ortopedy/chirurga,
 • Historia choroby od ortopedy/chirurga, skierowanie na badanie, skierowanie na rehabilitację,
 • Faktury imienne z wizyt u ortopedy/chirurga (jeżeli była to pierwsza wizyta bezpośrednio po wypadku),
 • Faktury imienne z badań diagnostycznych,
 • Faktury imienne z przeprowadzonej rehabilitacji wraz z tzw. specyfikacją (daty, opis i cena wykonanych zabiegów)
 • Zaświadczenie o zakończeniu leczenia i rehabilitacji.

Trzeba zapamiętać jedno: im bogatsza historia choroby tym lepiej dla Klienta. Agent podpowie, że czasami lepiej złożyć papiery po zakończeniu rehabilitacji, nawet jeśli minęło już 2 miesiące od wypadku. Jestem od tego aby poprowadzić Cię przez cały okres trwania leczenia. W końcu płacisz składkę za ubezpieczenie, aby w takich sytuacjach właśnie otrzymać wsparcie finansowe!

Bezpieczeństwo Twojego dziecka i zakup ubezpieczenia!

Zapewnienie bezpieczeństwa swojemu dziecku to Twój najważniejszy obowiązek. W kwestii wyboru ubezpieczenia nie można pozwolić sobie na „przekładanie na później”, bo jak wiadomo przezorny ZAWSZE ubezpieczony. Każdy rodzic wie, że wyobraźnia i kreatywność dzieci jest nieprzewidywalna, dlatego też nietrudno o wypadek. I tylko ubezpieczenie NNW dla dziecka z bogatym zakresem może dać wsparcie finansowe w trudnych chwilach, o których rodzice nawet boją się pomyśleć.

Oferta ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży przygotowana przez Bezpieczny.pl to szeroki zakres i transparentne warunki ubezpieczenia i możliwość wyboru optymalnego wariantu z kilku dostępnych. Co ważne, ubezpieczenie działa zawsze i wszędzie tam, gdzie jest dziecko. W trakcie wakacji, ferii, zajęć pozaszkolnych i… w trakcie pandemii. Ponieważ jest ubezpieczeniem dziecka, a szkolnym tylko z nazwy i z przyzwyczajenia.

Zakup on-line to wypełnienie przyjaznego i intuicyjnego formularza zakupu, a polisa zostanie przekazana na wskazany podczas wypełniania formularza zakupu, adres e-mail.

Nic nie jest prostsze niż zapewnienie dziecku bezpieczeństwa wraz z Bezpieczny.pl.

W przypadku pytań co do zakresu zapraszam do kontaktu. Pomogę świadomym rodzicom zadbać o bezpieczeństwo dzieci poprzez prezentację oferty dopasowanej do potrzeb i oczekiwań, a w momencie wystąpienia szkody otrzymacie moją pomoc w zgłaszaniu zdarzenia, która jest niezbędna do otrzymania odszkodowania.